Sprangponniene i WCT Finalen
5/9/2011 13:33
Fredag ble det ikke plasseringer for jentene pga av en del hinderriv.
Lørdag startet Gunhild Marie og ponnien Vales Blue Micky (bare kalt Micky) LA, 1 m. Det ble en del riv denne dagen også, Dette pga. av Mickys unge alder, kun 6 år, og er under utdanning. Gunhild havnet i B-finalen.
Mathilde startet LA, 90 cm, og MB, 1 m., med Beyond the basic (bare kalt Basic) Hun fikk her en 7. og 4. plass. Mathilde havnet også i B-finalen.
Søndag var finaledag og spenningen var stor om jentene kunne avansere i sammendraget. Mathilde gjorde en superjobb og vant finalen for kat. 2 ponnier, og endte til slutt på en 4. plass i sammendraget av totalt 25 ekvipasjer.
Hun er også kommet inn på den offisielle rankingen i Norge, og er ranket som nr. 99. En utrolig prestasjon med tanke på treningsforhold her på øyen. Så vidt oss bekjent har det aldri vært en rytter fra Tysnes som har hevdet seg så langt oppe i sprangmiljøet i Norge. Dette står det stor respekt av.
Gunhild Marie og ungponnien lå før finalen på 11. plass i turneringen. Etter en kjemperunde, fikk de en 6. plass og havnet tilslutt på 8. plass sammenlagt av 41 ekvipasjer. Dette inspirerer til videre trening for Micky. En ponni er ikke ferdig utdannet før i 8 års alderen, og Gunhild Marie gjør en utrolig god jobb med ham.
Om 3 uker skal jenter og ponnier på trening for Ole Christoffer Meland og Wenche Iren Pedersen inne i Strandvik. Ole Christoffer Meland er ranket som nr. 1 i Norge av seniorene. De kommer fra Sandefjord hver 6. uke for å trene ryttere fra Rosendal, Tysnes og Strandvik.
Jentene er også søkt inn på krettstreningen i oktober, men uttak er ikke avgjort enda.